NEA

05/11/2013 - 12:30

29-10-13 Εγκύκλιος του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Συμεών Κεδίκογλου, για τη γενίκευση του θεσμού της Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου

Επεκτείνεται τη φετινή σχολική χρονιά ο θεσμός της Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας, σύμφωνα με εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων. Μετά την εφαρμογή του τριετούς πιλοτικού προγράμματος «Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου – Διαδικασία Αυτοαξιολόγησης».O θεσμός θα εφαρμοστεί σταδιακά σε όλες τις σχολικές μονάδες Προσχολικής, Δημοτικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Σε πρώτη φάση, θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση/επιμόρφωση των Σχολικών Συμβούλων και όλων των Διευθυντών Διευθύνσεων, για να ακολουθήσει σταδιακή ενημέρωση/επιμόρφωση όλων των... Περισσότερα